Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

TLAČOVÉ SPRÁVY SMF

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

 


 

 

 


 

  • 25.04.2010: Martin Vaculík vyhral v Nemecku kvalifikáciu MS speedway juniorov
    Slovenský reprezentant na plochej dráhe Martin Vaculík vyhral v nemeckom Neustadte Donau v silnej konkurencii kvalifikáciu Majstrovstiev sveta speedway juniorov do 21 rokov. Napriek minuloročnému zraneniu v závere sezóny svojim úspechom Martin Vaculík nadviazal na svoje úspechy z predchádzajúcih rokov. Pevne veríme, že sa mu bude dariť i v semifinále tohto svetového šampionátu, ktoré sa uskutoční 26.06.2010. M.Vaculík nás tento rok bude reprezentovať i v šampionáte Majstreovstiev Európy a zopakuje si svoj štart v kvalifikácii na najvyššiu svetovú súťaž jednotlivcov Grand prix speedway .
  • 19.04.2010: Prvé podujatie EP v country crosse pod taktovokou slovenkých jazdcov
    Počas víkendu sa v Maďarsku-Bér uskutočnilo úvodné podujatie nového seriálu Európskeho pohára v country crosse. V dvoch kategŕoaich predmetného seriálu: junior a senior sa po oba súťažné dni jazdilo pod taktovkou slovenských jazdcov . V juniorskej kategórii zvíťazil Marek Haviar, ktorý vyhral v sobotu i v nedeľu, pre Rafalom Kiczkom z Poľska maďarským jazdcom Gyorgim Solymosim.V kategórii senior bola situácia pre slovenský farby ešte potešujúca. v sobotu i nedeľu naši jazdci obsadili všetky medajlové miesta. V sobotu zvíťazil úradujúci majster Európy Štefan Svitko pred Jaroslav Štrbekom a Jurajom Dozsom, v nedeľu sa poradie na druhom a treťom mieste vymenilo: zvíťazil Štefan Svitko pred Jurajom Dozsom a Jaroslavom Štrbekom. Uvedené poradie Svitko, Dozsa, Štrbek bolo v kategórii senior i po záverečnom súčte dvoch súťažných dní. V kategórii veteran zvíťazil Miroslav Kowalsky (PL), druhý skončil Artur Luksik (PL) a tretí Sándor Szekeres (HU).Druhé podujatie seriálu sa uskutoční 15.-16.05. Poľsku/ Sobienczyce.
  • 14.4.2010: Kalendár SMF podujatí bol doplnený seriál majstrovstiev SR v šprinte a taktiež bol doplnený kalendár MM SR quad cross. Upravený kalendár SMF sa nachádza v TU.
© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok