Obdobne ako v roku 2012 prebieha i pre rok 2013 registrácia do nominačnej listiny motokrosu prostredníctvom portálu: www.countrycross.sk.   Úpravy na portáli - potvrdenie št.čísla zaradením prihlášky do nominačky vykonáva sekretariát SMF, t.j. všetky otázky a dotázky ohľadne nominačky adresujte priamo na sekretariát SMF: smf@smf.sk alebo kontaktujet viceprezidenta SMF pre TPM :Ing.Ľuboš LÖFFLER:  0905/249132, loffler.lubos@gmail.com

Viac informácii čítaj viac ...

17.01.2013 čítaj viac

Po smutnej správe jedna radostná, Ivan Jakeš stále na 4.mieste !

Ivan Jakeš, posledný zástupca slovenského motocyklového športu na 35.ročníku rely Dakar je i dnešnej po 12. Etape Fiambalá – Copiapó na fantastickom 4.mieste, keď dnes došiel  do cieľa na 11.mieste .

Smutná správa z Dakaru - Štefan Svitko pre zranenie dnes nanastupuje !

Smutnú správu sme obržali pred pár minútami z Fiambály, kde dnes ráno 6:03 štartovali motocyklisti na  12.etapu 35.ročníka rely Dakar. Štefan Svitko po včerajšom páde na úvod rýchlostnej skúšky dnes na štart nenastupuje. Rozhodol sa neodštartovať, nakoľko  po včerajšku nie je v dobrom zdravotnom stave, má po tele podliatiny a narazené časti tela. Je to veľká škoda, avšak zdravie je prvoradé.

I.Jakeš i dnes v prvej desiatke, Š.Svitko problémy s olej.chladičom

V dnešnej 11.etape rely Dakar 2013 došiel Ivan Jakeš  opätovne  v prvej desiatke a to na 8. Mieste. V celkovom poradí je i naďalej na krásnom 4.mieste.  Veľmi neradostnú správu poslal z dejiska Dakaru svojim fanúšikom dnes Štefan Svitko : „ Rozbil som olejový chladič, stojím“.  Napriek tejto neradostnej správe sa Štefanovi podarilo chladič opraviť aby mohol pokračovať ďalej i keď s viac ako hodinovou stratou.

16.01.2013 čítaj viac

Po 10.etape Jakeš na 4.mieste, Svitko postúpil na 7.miesto

Desiata etapa rely Dakar viedla z Cordóby do La Rioji a na jej trase jazdci absolvovali 279 km rýchlostnej skúšky. Ivan Jakeš  sa i dnes držal na špici peletónu a v cieli je na 6.mieste , čím si udržal fantastické štvrté miesto v priebežnom poradí súťaže motocyklov.  Štefan Svitko dorazil do La Rioji na 15.mieste čim sa posunul o jednu priečku a je na 7.mieste v súčte 10-tich etáp.

15.01.2013 čítaj viac

Dakar 2013 : Z denníka Radyk Mazákovej - 9.etapa

Po voľnom dni najdlhšia etapa – z Tucumánu do Córdoby – 852kilometrov

Pre Števa Svitka s Ivanom Jakešom bol dnešný deň zaťažkávacou skúškou pretože museli zvládnuť 852 kilometrov po tvrdom a kamenistom teréne argentínskeho vnútrozemia. Včera nás na rozprave organizátori varovali pred vysokými teplotami nad 40 stupňov a ich predpoveď sa splnila. My ako asistencia sme mali o čosi kratšiu cestu – presun z Tucumánu do Córdoby mal 635,2 kilometrov a úprimne sme ľutovali „našich“ na trati v takomto počasí. Do cieľa prišiel Jakeš ako šiesty a Svitko ako dvanásty.

Supermoto SMF v roku 2013

V roku 2013 bude supermoto SMF opätovne pracovať pod vedením  Michala Solíka, ktorý prijal členstvo v ŠK TPM za subkomisiu supermota.  Za účelom prípravy nastávajúce sezóny sa dňa dňa 9.1.2013 uskutočnilo rokovanie so zástupcami maďarskej motocyklovej federácie -supermoto so slovenskou stranou v zastúpení Michala Solíka a Henricha Katonu, kde sa dohodla spolupráca pre rok 2013.
Na základe tohto stretnutia došlo k vytvoreniu staro-novej subkomisie  komisie pre Supermoto v zložení: Michal Solík, Henrich Katona, Karol Glassa a Juraj macko ako technický komisár.

Dnes na Dakare najdlhšia 9.etapa, Jakeš priebežne 4. a Svitko 8.miesto

V dnešnej deviatej etape rely Dakar 2013 obsadil Ivan Jakeš  6.miesto a Štefan Svitko došiel do ciela v meste Cordóba na 12.mieste. V priebežnom poradí patrí po dnešku Ivanovi fantastické 4.miesto a Štefan Svitko sa posunul  na 8.miesto.

14.01.2013 čítaj viac

Ivan Jakeš dnes na 3.mieste v 8.etape rely Dakar 2013

Ivan Jakeš obsadil v dnešnej  dnešnej ôsmej etape vynikajúce tretie mieste ! K výraznej zmene na popredných miestach došlo na 118 km, kedy takmer všetci jazdci z čela peletónu  zišli z trate a vydali sa iným smerom.  Medzi týmito jazdcami bol i Štefan Svitko, ktorý bol na 9WP na 4.mieste. Vo výsledkoch dnešnej etapy figuruje Štefan zatiaľ na 58.mieste.  Pred Ivanom skončil na druhom mieste Američan Cambell a zvíťazil Barreda Bord zo Španielska.   Avšak potešujúca je správa, že obaja slovenskí jazdci sú v prvej desiatke. Ivan Jakeš na 6.mieste a Štefan Svitko na mieste 9.mieste.

12.01.2013 čítaj viac

7.etapa - Svitko 9-ty a Jakeš 13-ty

Siedmu etapu Calama –Salta dokončil Štefan Svitko na deviatom mieste so stratou 4 minúty a 6 sekúnd na dnešného víťaza Kurta Caselliho. Ivan Jakeš bol dnes v cieli na 13.mieste.  Po dnešku došlo k zmene na vedúcich miestach v priebežnom poradí. Stále vedie Pain pred druhým Lopezom a na tretie miesto sa posunul Casteu pred štvrtým Fariom a piatym Despresom. Štefan Svitko si udržal siedmu a Ivan pätnástu priečku!

11.01.2013 čítaj viac

6.etapa - Svitko a Jakeš postupujú vpred

V dnešnej dlhej a náročnej šiestej etape rely Dakar 2013 skončil Štefan Svitko na 12.mieste  so stratou 8 minút a 56 sekúnd na víťaza Francisca Lopeza a  Ivan Jakeš na mieste štrnástom.  V priebežnom hodnotení  súťaže motocyklistov sa Svitko posunul na ôsme miesto a Jakeš na 15.priečku

Siedma etapa Calama - Salta: RS 220 km + 586 km / 534 km prejazd.

10.01.2013 čítaj viac

5.etapa - Štefa Svitko 6.miesto, Ivan Jakeš 10.miesto !

Potešujúca správa pre slovenských motocyklových fanúšikov – v dnešnej etape, ktorá priviedla účastníkov rely z Peru do Chile je Štefan Svitko v cieli na 6.mieste a Ivan Jakeš na 10.mieste.
Zvíťazil Francúz Casteu pred tímovým kolegom Painom a tretí došiel Španiel  Pedrero Garica.

09.01.2013 čítaj viac

Dakar 2013 - francúzske trio na čele motocyklového peletónu

Dnes bola na programe 35.ročníka rely Dakar 2013 5.etapa z Nazci do Arequipi . 718 km dlhú etapu najlepšie dnes  zvládol kapitán tímu Husqvarna  Španiel  Barrera Bord, ktorý zvíťazil pred dvojicou tímových kolegov  z francúzska Pain a Casteu.   Naša dvojica jazdcov dnes došla do cieľa v Arequipa v tesnom závese, keď Ivan Jakeš  skončil na 20.mieste a 21 sekúnd za ním došiel na 21.mieste Štefan Svitko.

08.01.2013 čítaj viac

ŠK TPM - zmeny v motokrose pre rok 2013 !

Dňa 4.1.2013 ŠK TPM na svojom zasadnutí prerokovala najdôležitejšie otázky systému motokrosových podujatí pre sezónu 2013, výšku poplatkov a typy licencii pre nastávajúcu sezónu. Zároveň bol spracovaný i nový kalendár podujatí pre rok 2013 s tým, že sa jedná o pracovnú verziu, ktorá bude ešte doplnená. Taktiež bude spracovaný i kalendár podujaté MM SR triedy MX50.
Bližšie informácie: uznesenie ŠK TPM zo dňa 04.01.2013

Dakar po 3.etape: Svitko 9-ty, Jakeš 17.miesto

V tretej etape rely Dakar 2013 skončil Štefan SVITKO  na12.mieste  so stratou 8:58 min. na víťaza  Francisca Lopeza. V priebežnom poradí  Štefan  výrazne poskočil  a je už v prvej desiatke na 9.mieste!  V dnešnom cieli sa výrazne posunul i Ivan Jakeš, ktorý bol dnes 14-ty a po troch súťažných dňoch je už na 17.mieste medzi motocyklistami !

D.Čikpu sklamala v 2.etape technika

Zo zvukovej správy od Jana Zaťka sme sa dozvedeli nepríjemnú správu, že Dakar 2013 sa v druhej etape skončil pre Dušana Čipku, ktorého sklamala technika.  Napriek veľkej snahe sa Dušanovi nepodarilo odstrániť  technickú chybu a nakoľko bol cieľ rýchlostnej skúšky na kopci nebolo ani v jeho silách dotlačiť motocykel  do cieľa, aby mohol byť klasifikovaný a mohol pokračovať v rely i keď so značnou penalizáciou

07.01.2013 čítaj viac

Druhá etapa rely Dakar 2013 zamiešala s poradím

V dnešnej druhej etape 35.ročníka rely Dakar 2013, ktorá štartovala i končila v Piscu, sa udialo  veľa zmien. Medzi motocyklistami sa dostal na vedúce miesto Joan Barreda Bort, ktorý vedie s náskok 5'36" pred druhým  Rubenom  Fariom a 6'36" a +6'54“ pred tretím  Juanom Pedrerom . David  Casteu ( +6´58“) je po dvoch etapách  štvrtý a Cyril Despres (+8'50') piaty. Hlavnou obeťou dnešnej etapy bol  včerajší víťaz Francisco López, ktorý dnes nabral stratu  až+ 15'49

06.01.2013 čítaj viac

Dakar v cieli prvej etapy, zajtra 242km RZ v piesku

Dnes ráno pre ôsmou hodinou bol odštartovaný 35.rčník rely Dakar 2013. Na trať prvej etapy Lima-Pisco sa ako prví vydali motocyklisti medzi ktorými bola i slovenská štvorica Štefan Svitko, Ivan Jakeš, Dušan Čipka a Ján Zaťko.