Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

V Žarnovici sa lúčilo so sezónou aj s kariérou

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

V Žarnovici sa lúčilo so sezónou aj s kariérou

Sobota 20. októbra patrila v Žarnovici naposledy v sezóne 2012 plochodrážnemu podujatiu. Pohára primátora mesta Žarnovica sa zúčastnili podobne ako vlani štyri tímy, ktoré medzi sebou bojovali o body nielen v klasických jazdách, ale aj v jazdách zábavného charakteru. Súčasťou pretekov bola aj rozlúčka s plochodrážnou kariérou slovenského matuzalema Vladimíra Višvádera.

 

Do pretekov nastúpili štyri tímy. Nakoľko sa do Žarnovice nedostavili niektorí avizovaní jazdci, muselo dôjsť k zmenám v zloženiach tímov. Pardubiciam bol tak vypožičaný trinásťročný Patrik Mikel z Březolup, ktorý však štartoval na motorke s motorom 250 ccm. Taktiež bol vytvorený Zmiešaný tím, v ktorom sa predstavil Dominik Weiss, Jannik Klein a Tomáš Kis.

Asi 300 divákov, pre ktorých bol vstup na toto podujatie zadarmo, vytvorilo skvelú kulisu. O zábavu sa počas pretekov starali aj samotní jazdci, veď nešlo len o klasické preteky. Na programe bolo celkom 19 jázd. 18 z nich bolo zaradených do pretekov Pohár primátora mesta Žarnovica. Z nich 4., 8., 12. a 16. patrili k zábavným. Jazdci totiž v nich najprv súperili v jazde vpravo, v jazde s výmenou kolesa v druhom kole, v jazde dvojice na jednej motorke a nakoniec v jazde na zadnom kolese. Jazdci ukázali, že vedia nielen bojovať o body, ale aj pobaviť publikum. Pobaviť divákov sa podarilo aj dvojici organizátorov Ľubošovi Šmondrkovi a Jaríkovi Dankovi, ktorí sa snažili medziiným súperiť s jazdcami na štarte jazdy dvojíc. Ich strojom však bola vápenička na značenie štartovacích pozícii.

Súčasťou podujatia boli aj jazdy amatérov, kde sa najviac darilo dvojici Patrik Búri a Dominik Slezák, medzi ktorých sa nakoniec na stupne víťazov vklinil Jozef Rolinec. Taktiež videli diváci aj jazdy začiatočníkov, keď tých žarnovických Jána Mihálika, Adama Čaradu a Michala Tomku, doplnil pardubický Josef Novák.

Vyvrcholením bola posledná jazda nielen pretekov, ale aj sezóny 2012, ktorá sa išla ako rozlúčka s kariérou Vladimíra Višvádera. Na jej štart sa postavilo prvýkrát v histórii žarnovickej plochej dráhy až osemnásť jazdcov, medzi ktorými nechýbali ani amatéri, či niektorí začiatočníci, aby na želanie Višviho, bojovali medzi sebou v jazde vpravo. Jazdu nakoniec samozrejme vyhral, ten ktorému bola venovaná, aby následne na to prebral od Speedway Clubu Žarnovica pamätnú ozdobnú misu a zožal veľký potlesk od všetkých zúčastnených. Že nechýbali pri tomto lúčení emócie, potvrdil nie jeden divák. Veď Višvi bol akýmsi maskotom slovenskej plochej dráhy od osamostatnenia sa.

Na záver pripravili organizátori spolu s jazdcami pre divákov možnosť povoziť sa na plochodrážnych špeciáloch, čo mnohí využili a tak sa ešte takmer hodinu po pretekoch krúžilo po ovále. Nakoniec všetci odchádzali spokojní a rozlúčka so sezónou pokračovala pre členov a jazdcov Speedway Clubu na večierku v reštaurácii Kabina.

Výsledky:

AMK ZP Pardubice 39 (Václav Milík 21, Jaroslav Petrák 11, Patrik Mikel 7)

SC Žarnovica 35 (Matija Duh 13, Fritz Wallner 8, Ján Halabrín 7, Ján Mesiarik 7)

AK Březolupy 31 (Martin Gavenda 15, Martin Málek 11, Vladimír Višváder 5)

Zmiešaný tím 4 (Dominik Weiss 3, Jannik Klein 1, Tomáš Kis 0)

 

Zdroj: www.speedwayclub.sk


Galéria obrázkov

Ďakujeme Vlado !

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok