Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

MARTIN VACULÍK JE V GRAND PRIX 2013!!!

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

MARTIN VACULÍK JE V GRAND PRIX 2013!!!

Niečo v čo slovenský plocho drážny fanúšik stále tajne dúfal sa stalo skutočnosťou. Slovensko sa môže pýšiť účastníkom Grand Prix 2013 na plochej dráhe. Prvú divokú kartu na celú sezónu totiž získal za svoje neskutočné výkony v sezóne 2012 rodák z malého mesta v srdci Slovenska, Martin Vaculík!!!

 

"Volali mi z vedenia BSI, že mi pridelili divokú kartu na celú sezónu. Samozrejme hneď som prikývol," začal rozprávanie o skvelej správe Martin Vaculík. Že ide o splnenie sna nášho pretekára, ktorý o stálej účasti v Grand Prix sníval už ako začiatočník, nemusíme snáď ani hovoriť. "Je to super. Úžasné. Paráda," spustil zo seba v návale radosti Martin počas telefonického rozhovoru niekoľko hodín po šťastnej správe. V spojitosti s tým odpovedal aj na otázku, či nemá trochu obavy z toho, že už bude stálym účastníkom GP a nie "iba" náhradníkom, ktorý môže prekvapiť dobrým výsledkom, bez rozmýšľania záporne. Zároveň naznačil, že by sa chcel v prvom roku pôsobenia v seriáli GP umiestniť v prvej osmičke a udržať sa v GP aj v ďalších rokoch. "Určite chem zamiešať kartami a skončiť do ôsmeho miesta a potom o rok možno zabojovať o prvú trojku," zdôveril sa Martin. Že to nemusí byť niečo neskutočné, ukazoval už tento rok.

"Boli tu isté náznaky a dosť viditeľné, no až na 100% som si nebol istý," reagoval na otázku, či to trochu očakával. "Počas sezóny som mal dobré výsledky. Vyhral som jednu GP, bol som vo finále, či semifinále a aj keď sa mi nepodarilo postúpiť bolo to o jediný bod, či o lepšie umiestnenie. Takisto sa mi darilo v lige," zdôvodnil Martin skutočnosť prečo práve on dostal ako prvý divokú kartu.

Táto skvelá správa len podčiarkla najlepšiu sezónu v podaní nášho pretekára, ktorý aj napriek tomu, že absolvoval len polovicu pretekov GP obsadil v celkovom poradí výborné 11. miesto a opäť raz výrazne zviditeľnil nielen slovenskú plochú dráhu, ale aj motoristický šport celkovo v krajine pod Tatrami.

 

Zdroj a foto: www.speedwayclub.sk


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok