Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Jadranská liga 2012 vyvrcholí v Kršku

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Jadranská liga 2012 vyvrcholí v Kršku

K naplneniu kalendára 2012 pre Jadranskú ligu chýba ešte jediné stretnutie. To absolvuje Slovenský tím pri svojom výjazde do Krška proti Slovincom. Pred stretnutím vyvstáva niekoľko otáznikov. Jedinou známou je zatiaľ zostava Slovenska, v ktorej prvýkrát v sezóne chýba Fritz Wallner.

 

Situácia okolo výsledkovej tabuľky v Jadranskej lige sa značne zamotáva. Nie všetci zástupcovia ligy totiž súhlasia s tým, o čom sa dohodlo Chorvátsko so Slovenskom, že chorvátska strana nakoľko nebola schopná dať náhradný termín namiesto zrušeného stretnutia Chorvátsko vs. Slovensko v Goričane vzdáva sa bodov v prospech Slovenska a o bonusovom bode za celkové skóre rozhodlo stretnutie Slovensko vs. Chorvátsko 5. augusta v Žarnovici. Z toho dôvodu nie je jasná situácia v tabuľke. Ako dopadnú rokovania by malo byť jasné už do konca týždňa. Slovenská strana však bude naďalej trvať na tom, že v prípade neuznania kontumačných bodov od Chorvátov, bude tak urobené na jeho škodu a nie z príčiny ním spôsobenej. Všetko je na dohode medzi zúčastnenými stranami, nakoľko diera v pravidlách nepozná takúto situáciu a preto ani neobsahujú jej riešenie.

V prípade, že by rokovania neboli úspešné pre slovenskú stranu môže sa z víťazstva tešiť víťaz stretnutia Slovinsko vs. Slovensko, ktoré sa odjazdí už v túto nedeľu 7. októbra v Kršku. Že to Slováci nebudú mať ľahké netreba ani prízvukovať. V zostave prvýkrát v sezóne chýba Fritz Wallner, ktorý štartuje na pretekoch Golden Band v nemeckom Olchingu. Namiesto neho však bude slovenské farby reprezentovať Samo Kukovica, ktorý sa osvedčil v slovenskom tíme v oboch stretnutiach proti českému súperovi.

Zostava Slovenska:

Martin Gavenda
Ján Halabrín
Samo Kukovica
Patrik Nagy
Ján Mesiarik

 

Zdroj: www.speedwayclub.sk

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok