Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Martin Vaculík desiatý na GP Škandinávie

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Martin sa na štart postavil po dvojtýždňovej prestávke, ktorú venoval zotavovaniu sa zo zdravotných problémov. Žarnovický pretekár začal svoje účinkovanie na GP Škandinávie tretím miestom v prvej jazde, keď za sebou udržal iba Andreasa Jonssona. Nemal však ďaleko ani k druhému miestu, no Hans Andersen dokázal odraziť všetky jeho snahy o predbehnutie.  V druhej jazde nášho reprezentanta bol od neho lepší iba Emil Sajfutdinov. Martin došiel do cieľa druhý. Za ním sa odohrával súboj medzi Nicki Pedersenom a Jonssonom, ktorý sa skončil pádom druhého menovaného a vylúčením trojnásobného majstra sveta Pedersena.

V svojej tretej  jazde sa dostal po štarte náš pretekár na tretie miesto pred úradujúceho šampióna Grega Hancocka. Ten sa síce dokázal dostať pred Martina Vaculíka v prvej zákrute tretieho kola, no Martin mu to vzápätí v ďalšej zákrute vrátil a do cieľa si prišiel po jeden bod za Antonion Lindbäckom a Jasonom Crumpom.

Vo štvrtej jazde potreboval náš pretekár bodovať, aby mohol reálne pomýšľať na účasť v semifinále. No nestalo sa tak. Martin sa nedokázal prebojovať z posledného miesta cez Chrisa Harrisa, aj napriek tomu, že svojho súpera neustále atakoval a tak si nepripísal ani bod.

Posledné svoje vystúpenie na GP Škandinávie premenil Martin Vaculík na dvojbodový zisk, keď bol od neho lepší jedine Chris Holder.

Grand Prix Škandinávie sa stala nakoniec korisťou poľského veterána Tomasza Golloba pred Chrisom Holderom a Antonio Lindbäckom.

V priebežnom poradí vystriedal na prvom mieste Hancocka práve Holder, na treťom sa udržal Nicki Pedersen a na štvrté miesto sa pred Crumpa dostal Gollob.

Autor: Martin Búri


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok