Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Už v nedeľu sa v Žarnovici môže rozhodnúť o víťazovi ligy

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Už v nedeľu sa v Žarnovici môže rozhodnúť o víťazovi ligy

V poslednú prázdninovú nedeľu 2. septembra sa v Žarnovici o päť rozozvučia plochodrážne motory. O ligové body tu bude bojovať domáci tím Slovenska proti Slovincom. Že nepôjde len o hocijaké ligové stretnutie, hovorí aj stav priebežného poradia v lige, kde práve Slovinci a Slováci bojujú o víťazstvo.

 

V minulom roku, keď bol Slovenský tím nováčikom súťaže, len o skóre skončil na poslednom štvrtom mieste. Tento rok je tomu inak. Najprv sa nášmu tímu podarilo doma vyhrať s Čechmi a tesne prehrať s týmto súperom v Pardubiciach, vďaka čomu získali nielen dva body za víťazstvo, ale aj bonusový bod za celkové skóre. Potom cestoval Slovenský tím do Goričanu, kde mal bojovať proti Chorvátom, avšak prietrž mračien sa postavila proti a Chorváti nakoľko neboli schopní nájsť náhradný termín stretnutia, bez boja odovzdali dva body za víťazstvo Slovákom. V Žarnovici potom proti tomuto súperovi jasne dominoval náš tím a pripísal si nielen dva body za víťazstvo, ale aj bonus za lepšie skóre. V súčasnosti tak Slovenský tím vedie tabuľku s ôsmimi bodmi a ohroziť ho môže len Slovinsko, ktoré má síce len štyri body, no tri preteky k dobru, pokým náš tím už len dva práve proti Slovincom. O všetkom sa tak môže rozhodnúť u v túto nedeľu v Žarnovici.

Slovenský tím mal pôvodne do boja proti ťažkému súperovi viesť Martin Vaculík, avšak ten sa nakoniec ospravedlnil kvôli zdravotným problémom, ktoré ho prenasledujú už vyše týždňa. Aj napriek tomu však nastúpi domáci tím v silnej zostave, ktorú len podčiarkuje výborný Martin Gavenda (pred týždňom druhý na Zlatej prilbe SNP). Takisto chýbať nebude ani Fritz Wallner, či stále sa lepšiaci junior Patrik Nagy. Zo žarnovických borcov budú reprezentovať Ján Halabrín a Ján Mesiarik.

Slovinci privedú do Žarnovice pomerne kvalitatívne vyrovnaný tím. Nebude v ňom chýbať ani prekvapenie žarnovických ME jednotlivcov Matic Voldrih, či talentovaný veľký bojovník Matic Ivačič. O body pre Slovincov budú bojovať aj Jernej Pečnik, Žiga Radkovič a Ladislav Vida.

Zdroj: www.speedwayclub.sk


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok