Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Deviate miesto M.Vaculíka v GP Veľkej Británie

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Deviate miesto M.Vaculíka v GP Veľkej Británie

Práve prebiehajúca sezóna 2012 je určite tou najúspešnejšou v doterajšej kariére žarnovického plochodrážnika Martina Vaculíka. Martin sa totiž presadzuje medzi plochodrážnou špičkou, keď v seriáli GP poráža tých najlepších na svete. Inak tomu nebolo ani na jeho štvrtej GP v jeho kariére, vo welšskom Cardiffe počas GP Veľkej Británie 25.08.2012.

 

Martin, ktorý si splnil svoj sen štartom v Cardiffe, opäť podal skvelý výkon aj napriek tomu, že štartoval so sebazaprením, keďže jeho zdravotný stav pred pretekmi nebol práve najlepší. Početné pády a časté cestovanie sa podpísali na jeho zdravotnom stave, no aj napriek tomu možno jeho deviate miesto v Cardiffe počítať medzi skvelé výsledky.

Začiatok pretekov nasvedčoval, že Martinove ambície sa rozhodne nekončia pred bránami semifinále. V prvej jazde totiž nechal za sebou trojnásobného svetového šampióna Jasona Crumpa. Vo svojej druhej jazde mal k ďalšiemu víťazstvu zase blízko, no prekvapenie pretekov, ďalší náhradník tentoraz za zraneného Bjerreho, Poliak Krzysztof Kasprzak jazdu vyhral. Maťo však došiel do cieľa druhý pred poľskou hviezdou Tomaszom Gollobom.

Vo svojej tretej jazde slovenský pretekár nebodoval, keď sa pred neho dostali Nicki Pedersen, Fredrik Lindgren a aj úradujúci šampión Greg Hancock. Podobne tomu bolo aj v ďalšej jazde, kde sa síce Martin snažil predbehnúť aspoň domáceho Scotta Nichollsa, no anglický veterán sa úspešne ubránil útokom slovenského mladíka.

Do poslednej jazdy nastupoval Martin Vaculík s vedomím, že musí vyhrať, ak chce postúpiť do semifinále. Proti bol však Emil Sajfutdinov, ktorý nášho pretekára za sebou ustrážil a Martinovi sa len tesne uzavreli brány semifinále. Aj napriek tomu však opäť podal skvelý výkon a posunul sa na dvanástu pozíciu v priebežnom poradí seriálu.

Zaujímavosťou je určite aj skutočnosť, že Martin tak za seba odsunul už Petra Ljunga, či Bjarne Pedersena, ktorí majú na svojom konte o päť pretekov GP viac, či Kennetha Bjerreho, ktorý pred svojím zranením odjazdil o štyri GP viac než Martin. Ten sa priblížil Chrisovi Harrisovi a Hansovi Andersenovi, na ktorých stráca tri, resp. štyri body.

Autor: Martin Búri, www.speedwayclub.sk


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok