Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

V Žarnovici na Zlatej prilbe SNP zvíťazil Puszakowski z Poľska

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

V Žarnovici na Zlatej prilbe SNP zvíťazil Puszakowski z Poľska

V nedeľu 26.8.2012 sa v Žarnovici uskutočnil už 49. ročníku  tradičnej Zlatej prilby SNP  na plochej dráhe. Pred 3500 divákmi sa predstavilo 22 pretekárov z 9 krajín, v osobe Christiana Carricu mala svoju premiéru v Žarnovici Argentína.

 

Po 16. jazdách, v ktorých každý pretekár štartoval 4-krát, vypadli z boja o cennú trofej okrem spomenutého Argentínčana aj jeho kolegovia z talianskej reprezentácie, trochu nečakane obaja slovinci, maďarskí a nemeckí zástupcovia ale aj Dudek s Holubom z Českej republiky a domáci Ján Halabrín.

V následných semifinálových jazdách nastúpilo proti sebe 7 reprezentantov z Českej republiky, obidvaja Poliaci a Rakúšan v slovenských službách Fritz Wallner.  Do finále na prvý pokus postúpili Puszakowski z Poľska, Gavenda, Milík a Suchánek z ČR.  Z opravnej jazdy finálovú šesticu doplnil Zdenek Simota z ČR a Marcin Jedrzejewski zh Poľska, t.j. vo finále sa tak stretli 4 pretekári z Českej republiky a obaja poliaci.

Tak ako päť krát pred tým zvíťazil systémom  štart - cieľ najlepší pretekár druhej poľskej ligy Mariusz Puszakowski.  O druhé a tretie miesto zvádzali boj dvaja mladí českí pretekári, v ktorom bol nakoniec úspešnejší Martin Gavenda pred Václavom Milíkom.  Na štvrtom mieste  skončil Marcin Jedrzejewski, za ním Zdeněk Simota a finálové umiestnenie uzavrel na šiestom mieste  víťaz z roku 2004 Tomáš Suchánek.

Puszakowski nahradil vlaňajšieho víťaza a krajana Brzozowskeho a postaral sa o tretie víťazstvo poľského pretekára na Zlatej prilbe v Žarnovici.


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok