Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

GP Talianska aj so žarnovickým Martinom Vaculíkom

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

GP Talianska aj so žarnovickým Martinom Vaculíkom

Najbližším hostiteľom seriálu Grand Prix bude už túto sobotu 11. augusta talianske mestečko Terenzano. Tu bude bojovať svetová špička o body do celkového poradia GP. Chýbať ani tentoraz nebude slovenský zástupca Martin Vaculík, ktorý nahradzuje z pozície prvého náhradníka dlhodobo zraneného Jaroslawa Hampela.

 

Niečo cez 700 kilometrov vzdialené mestečko Terenzano od jediného slovenského plochodrážneho štadióna bude hostiteľom svetovej elity. Na dráhe budú medzi sebou bojovať o každý bodík tí najlepší jazdci plochodrážneho sveta. O prvú pozíciu v priebežnom poradí sa totiž uchádzajú minimálne traja jazdci, ktorí majú reálnu šancu po GP Terenzana ju aj obsadiť. Greg Hancock, Nicki Pedersen, či Jason Crump, vytiahnu určite všetky svoje tromfy, aby dokázali, že sú najlepší. Samozrejme to je len krátkodobý cieľ, tým hlavným je byť majstrom sveta a od toho ich delí ešte päť pretekov GP a šancu na titul má podstatne viac uchádzačov.

Slovenských fanúšikov bude zaujímať najmä vystúpenie Martina Vaculíka, ktorý momentálne po dvoch odjazdených GP vlastní 28 bodov a šestnáste miesto. Od pätnásteho v poradí, Kennetha Bjerreho, ho delí iba sedem bodov a to má jeho dánsky súper o päť pretekov GP na svojom konte viac. Samozrejme aj ďalší jazdci nie sú od nášho pretekára príliš bodovo vzdialení a Martin ak bude pokračovať vo svojich výborných výkonoch ako doteraz, má šancu zamiešať karty aj na vyšších pozíciách.

GP Talianska má ešte jednu zaujímavosť v spojitosti so Žarnovicou. Divokú kartu totiž dostal argentínsky jazdec s talianskou licenciou Nicolas Covatti, ktorý pred vyše mesiacom štartoval v Žarnovici v semifinále ME jednotlivcov. Na dráhe vzdialenej sotva 50 metrov od diaľnice v smere Rakúsko - Padova, Vicenza, či Bologna sa budú teda odohrávať zaujímavé súboje.

Priebežné poradie GP 2012 : Greg Hancock 97 bodov, Nicki Pedersen 91, Jason Crump 87, Chris Holder 84, Tomasz Gollob 77, Fredrik Lindgren 72, Emil Sajfutdinov 65, Andreas Jonsson 62, Jaroslaw Hampel 46, Antonio Lindbäck 46, Hans Andersen 39, Chris Harris 38, Bjarne Pedersen 38, Peter Ljung 36, Kenneth Bjerre 35, Martin Vaculík 28....

Zdroj: www.speedwayclub.sk


 


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok