Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

V nedeľu v Žarnovici Slovensko vs.Chorvátsko

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

V nedeľu v Žarnovici Slovensko vs.Chorvátsko

V nedeľu 5.8.2012  sa uskutočnia na žarnovickej plochej dráhe už štvrté preteky tejto sezóny. Speedway Club Žarnovica pripravuje ďalšie stretnutie Jadranskej ligy, keď  domáci slovenský tím privíta hostí z Chorvátska. Začiatok pretekov je naplánovaný na 13.3 hod.

 

Chorváti prídu do Žarnovice s tímom posilneným o dvoch slovinských pretekárov. Chorvátska plochá dráha, ktorú v súčasnosti reprezentuje už len jediný ovál v Goričane, neprežíva v súčasnosti práve najlepšiu dobu. Pokým ešte pred niekoľkými rokmi jazdilo s chorvátskou licenciou takmer desať jazdcov, v súčasnosti majú Chorváti iba štyroch aktívnych jazdcov. Podobne ako na Slovensku je nedostihnuteľnou plocho drážnou jednotkou Martin Vaculík, v Chorvátsku je ním Jurica Pavlic. Ani jeden z nich však v Žarnovici štartovať nebude. Oboch totiž viažu profesionálne zmluvy v Poľsku, kde štartujú v extraligových stretnutiach.

Aj napriek absencii dvoch najväčších hviezd, uvidí Žarnovica zaujímavé preteky o ktoré sa postarajú dva kvalitatívne podobné tímy. Chorvátsko bude reprezentovať momentálne už dvojnásobný majster Chorvátska (2010 a 2011) iba osemnásťročný Dino Kovačič. Podobne ako vlani príde do Žarnovice aj Renato Cvetko, ktorý bol v minulom roku účastníkom oboch krkolomných pádov v stretnutí Slovensko vs. Chorvátsko, pričom v prvom z nich skončil Matic Voldrih s puknutým stavcom. Tretím Chorvátom v tíme je nováčik, iba 15-ročný Karlo Majnič, pre ktorého to budú len deviate preteky v kariére. Slovinskou posilou Chorvátov bude 19-ročný Matic Ivačič a v Žarnovici známy Samo Kukovica.

V Slovenskom tíme sa v nedeľu predstaví trojica jazdcov  s licenciou SMF, jeden český a jeden maďarský pretekár. Na štart sa  postaví okrem Jána Halabrína a Fritza Wallnera aj navrátilec už 43-ročný Ján Mesiarik. Tím do boja s chorvátskym súperom povedie prvýkrát v sezóne kapitán Martin Málek. Posledným článkom domáceho tímu bude povinný junior Patrik Nagy, ktorý sa osvedčil v žarnovickom stretnutí s Českou republikou.

Zdroj: www.speedwayclub.sk

svk_cro_jpeg_plagat.jpg

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok