Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

ME speedway - semifinále z Žarnovici 8.7.2012

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

ME speedway - semifinále z Žarnovici 8.7.2012

Najbližšie preteky čakajú na Žarnovicu už v nedeľu 8.júla 2012, kedy sem zavítajú kvalitní európski jazdci bojujúci v semifinále majstrovstiev Európy seniorov. Aj napriek tomu, že už pred týždňom uplynula lehota pre jednotlivé federácie k nahláseniu jazdcov na tieto preteky, stále nie sú známe mená všetkých účastníkov. No už dávno je jasné, že chýbať tu nebude Martin Vaculík!

 

Šestnásť jazdcov z jedenástich krajín sa bude snažiť obsadiť jedno zo šiestich postupových miest. Medzi nimi nebudú chýbať ani domáci zástupcovia Martin Vaculík a Ján Halabrín. Lákadlom je určite aj štart bývalého jazdca GP Slovinca Mateja Žagara. Takisto Poliak Grzegorz Zengota patrí medzi to najlepšie vo svojej krajine, čo potvrdil aj čerstvým víťazstvom v semifinále Majstrovstiev Poľska jednotlivcov, či druhým miestom na Zlatej prilbe Poľska, ktorá je pravidelne obsadená skoro celou poľskou plochodrážnou špičkou. So záujmom sa očakáva aj štart Kennetha Hansena z Dánska a taktiež dvoch jazdcov z Ruska, ktorí zaiste zamiešajú pomyselnými postupovými kartami. Prvým z nich je už 29-ročný Renat Gafurov, dvojnásobný juniorský majster a seniorský majster Ruska z roku 2006, päť krát štartoval vo finále ME a v roku 2009 získal i titul majstra Európy. Druhým ruským reprezentantom, ktorý sa predstaví v Žarnovici je Viktor Golubovskij, ktorý síce nie je ovenčený takými úspechmi ako Gafurov, no vlani sa mu podarilo ako jedinému Rusovi postúpiť až do GP Challenge. S Renatom Gafurovom potom ešte vybojoval bronz z ME dvojíc v poľskej Pile.

No ani ďalší jazdci nominovaní do Žarnovice nepatria medzi slabých. Platí to aj v prípade Chorváta Dina Kovačiča, či nádejného Matica Ivačiča zo Slovinska, ktorý je vo svojich 19-rokoch suverénne najlepším slovinským juniorom. Z Nemecka by mal pricestovať Roberto Haupt, ktorý štartoval v Žarnovici aj na Zlatej prilbe v minulom roku. Z Rakúska by mal pricestovať zase Daniel Gappmaier, ktorý dokázal v kvalifikačnom kole Kvalifikácie do GP v St. Johanne nechať za sebou aj takých jazdcov ako Simon Gustafsson, Tomáš Suchánek, Max Gregorič. Českú republiku budú v Žarnovici reprezentovať Tomáš Suchánek a jazdec SC Žarnovica Martin Gavenda. Z Talianska zavíta do Žarnovice Argentínčan z talianskou licenciou, Nicolas Covatti, ktorý vlani skončil druhý na žarnovickej Zlatej prilbe. Meno francúzskeho jazdca nie je ešte známe. Náhradníkmi pretekov budú rakúski jazdci so slovenskými licenciami Fritz Wallner a Dominik Weiss.

Autor: Martin Búri, www.speedwayclub.sk

SEMIFINÁLE ME speedway - Žarnovica 8.7.2012:

Slovensko: Martin Vaculík, Ján Halabrín (náhradníci Fritz Wallner, Dominik Weiss )

Česká republika: Martin Gavenda, Tomáš Suchánek

Poľsko: Grzegorz Zengota

Slovinsko: Matej Žagar, Matic Ivačič

Chorvátsko: Dino Kovačič

Taliansko: Nicolas Covatti

Rusko: dvaja jazdci, ktorých mená ešte nenahlásili

Rakúsko: Daniel Gappmaier

Nemecko: Roberto Haupt

Dánsko: Kenneth Hansen + jeden jazdec, ktorého meno ešte nenahlásili

Francúzsko: jazdec, ktorého meno Franc.federácia ešte nenahlásili

me_sj_a2-1-2.jpg

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok