Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Martin Vaculík - tlačovka v Žarnovici

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Martin Vaculík - tlačovka v Žarnovici

Vo štvrtok 28.6.2012 prebehla v Žarnovici pod taktovkou Speedway Clubu a mesta Žarnovica vopred avizované prijatie Martina Vaculíka, víťaza Grand Prix Gorzówa. Niečo cez dve stovky divákov, kamery a redaktori piatich televízií a rôzni vzácni hostia boli svedkami najprv tlačovky, potom tréningu a nakoniec posedenia Martina s fanúšikmi.

 

Spomínanej akcii predchádzal pomerne veľký záujem médií o Martina Vaculíka. Martinovi sa podarilo, prvýkrát v histórii slovenskej plochej dráhy prilákať takú veľkú pozornosť médií. Do Žarnovice tak prišli zástupcovia najsledovanejších televízií na Slovensku. Martin Vaculík bol doslova na roztrhanie. Hneď po príchode na štadión si ho "odchytila" JOJ-ka, potom nasledovala Markíza a RTV a nakoniec rozhovor s Martinom robila domáca TV Panorama spoločne s TA3. Za ten čas sa žarnovické depo poriadne naplnilo, keďže prichádzali fanúšikovia, aby spoločne vyjadrili svoju radosť nad Martinovým výkonom. Medzi zástupom gratulantov sa objavili viacerí bývalí jazdci ako Ján Daniel, Jozef Tóth, ale aj nečakaná návšteva z iného športového odvetvia, bývalý reprezentant Slovenska v ľadovom hokeji Róbert Pukalovič. Do Žarnovice zavítal aj prezident SMF Peter Smižík a na tlačovke a tréningu nechýbal ani primátor Žarnovice Kamil Danko.

Tlačová konferencia sa začal s menším omeškaním. Hlavné slovo mal samozrejme Martin Vaculík, ktorý ukázal zúčastneným aj trofej získanú v Gorzówe. Rovnako hovoril o svojich pocitoch z víťazstva. Podrobne rozobral priebeh pretekov, pričom prítomných najviac zaujímala výborná jazda v semifinále, ale hlavne finále. Martin sa pri tom všetkom nezabudol poďakovať hlavne svojim rodičom, ktorí podľa jeho slov obetovali mnoho, aby sa dostal tam kde je, takisto nezabudol vďaku vyjadriť ani svojim fanúšikom, ktorí ho aj na diaľku povzbudzovali a priznal sa, že po víťazstve myslel aj na nich a ich radosť. K slovu sa na tlačovke dostal aj prezident SMF Peter Smižík, ktorý sa poďakoval Martinovi za výborný výsledok pre slovenský motocyklový šport a vyjadril hrdosť, že máme takého plochodrážneho reprezentanta. Takisto vyjadril nádej, že aj takýto výsledok bude motiváciou pre začiatočníkov, ktorí budú chcieť kráčať v stopách Martina. Primátor Žarnovice Kamil Danko sa priznal, že tiež sledoval v televízii Grand Prix a takisto bol šťastný z Martinovho víťazstva. Celkovo vyjadril spokojnosť z vývoja plochej dráhy v Žarnovici a prisľúbil, že urobí všetko pre to, aby tento vývoj pokračoval. Množstvo otázok položili Martinovi aj prítomní fanúšikovia. Dokonca jedna padla aj v spojitosti Žarnovice a pretekov GP, či Martin vidí reálne, aby sa aj v Žarnovici mohla ísť GP. Šalamúnska odpoveď Martina znela, že do budúcna by to mohlo byť reálne, keďže GP sa jazdí aj v malých mestách a Žarnovica má dokonca aj štadión, za ktorý sa nemusí hanbiť.

Po tlačovke nasledovala tréningová jazda víťaza GP, ktorú zaznamenali aj kamery spomínaných televízií. Potom už trénovali začiatočníci. Martin v depe rozdával svoje karty s podpismi a debatoval s fanúšikmi.

Zdroj: www.speedwayclub.sk
Autor: Martin Búri


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok