Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

MARTIN VACULÍK SI IDE GRAND PRIX VYCHUTNAŤ AKO SHOW

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

MARTIN VACULÍK SI IDE GRAND PRIX VYCHUTNAŤ AKO SHOW

Štart Martina Vaculíka  na najbližšej Grand Prix v poľskom Gorzówe je už niekoľko dní potvrdený a  už nič nestojí v ceste historicky prvému štartu slovenského plochodrážnika v Grand Priix speedway.

 

S Martinom sme sa preto porozprávali počas včerajšieho tréningu na žarnovickej dráhe, kde bol v roli diváka a radcu pre mladých začiatočníkov. Samozrejme prvá otázka smerovala k Martinovmu skvelému vystúpeniu v kvalifikačnom kole kvalifikácie do GP 2013 v poľskom Tarnówe, kde zvíťazil bez straty čo len jediného bodu:
" Do pretekov som išiel s tým, že hlavné je postúpiť. Postup som si prakticky vybojoval už po troch jazdách a jazdilo sa mi v dobrej pohode. Na domácej dráhe mi to sedelo a rovnako super išla aj motorka. Som rád, že to takto dopadlo. Dúfam, že mi to pôjde podobne aj v ďalšom kole. Hovorí sa, že by sa mali zmeniť predpisy v Poľsku a v extraligových tímoch by mohli byť maximálne dvaja jazdci z GP. To určite chcem postúpiť do GP a bojovať o titul majstra sveta. To je môj sen a cieľ! "v krátkosti zhrnul svoje vystúpenie Martin Vaculík.

A ako sa pozerá na okolnosti svojho štartu v GP Gorzówa? " Veľmi ma mrzí, že idem za zraneného Jareka Hampela. Je to môj dobrý kamarát. Celkovo ma štve to, že sa zveziem hlavne namiesto nejakého zraneného pretekára," vyjadril pretekársku kolegialitu Martin. Potvrdil tak to čo hovoril v rozhovoroch už pred sezónou, že nikomu nepraje zranenie a za takých okolností by radšej ostal iba v pozícii náhradníka. Martin sa aj napriek tomu stane historicky prvým Slovákom, ktorý sa predstaví v pretekoch najvyššieho rangu. Slovenská plochá dráha vychovala množstvo dobrých jazdcov ako Ján Daniel, Ján Danihel, Jozef Tóth, Zdeno Vaculík, Pavol Tonhauzer, Dušan Morávek, či Gašpar Forgáč, no žiadny z nich sa ani len nepriblížil k štartu vo svetovom finále jednotlivcov, ktorý v roku 1995 nahradil súčasný seriál GP. Ako sa na túto skutočnosť pozerá Martin Vaculík?
" Je to pre mňa niečo úplne nové. V pretekoch nemám čo stratiť. Konečne uvidím  ako Grand Prix vyzerá zvnútra a nie stále z tribúny. Určite si to vychutnám, bude to pre mňa show. A samozrejme sa posnažím byť čo najlepší."

A ako vníma Martin odozvy vo svojom okolí na svoj štart v GP?
" Odozvy samozrejme sú z každej strany. Ozývajú sa mi fanúšikovia ale aj sponzori. Dúfam, že nakoniec budú spokojní s mojim výkonom. Prajú mi čo najlepšie umiestnenie, no ja neviem čo mám od pretekov čakať. Žiadnu špeciálnu prípravu nemám. Beriem to preteky ako každé iné. Teraz nemám ani stres, nič. No uvidíme ako to bude v deň pretekov ... :D"

Ohlasy zo strany fanúšikov tu už boli spomenuté. Martin vníma nadšenie v ich radoch a určite mu to psychicky pomáha. Rovnako vie o tom, čo sa chystá v Žarnovici. Nakoľko Gorzów je od tohto malého mestečka vzdialený okolo 700 kilometrov, väčšina fanúšikov ostáva sledovať priamy prenos Martinovho štart v sobotu o 19,00 hod. na Kolkárni v Žarnovici.

Autor: Martin Búry, www.speedwayclub.sk


Galéria obrázkov

Martin v úlohe poradcu mladých v Žarnovici

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok