Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Rozbitá dráha v Miškolci F.Wallnerovi nesedela

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Rozbitá dráha v Miškolci F.Wallnerovi nesedela

Okrem Martina Vaculíka zasiahol cez víkend do bojov o postup do budúcoročného seriálu Grand Prix aj rakúsky jazdec Fritz Wallner reprezentujúci slovenské farby. Fritz štartoval v maďarskom Miskolci. Na dráhe na hranici regulárnosti si však postup nevybojoval a vypadol z ďalších bojov.

 

 

Pokým z piatich českých reprezentantov si postup do semifinále kvalifikácie do GP nevybojoval žiadny z nich a iba Filip Šitera postúpil ako náhradník, slovenské farby slávili v sobotu aspoň 50%-ný úspech zásluhou Martina Vaculíka, podčiarknutý jeho suverénnym víťazstvom. Druhý slovenský jazdec Fritz Wallner však doplatil na záludnosti maďarskej dráhy.

Práve v čase, keď sa vedú debaty okolo bezpečnosti dráh, po tragickej smrti Lee Richardsona, keď prichádza ostrá kritika voči praktikám v Poľsku, kde domáci klub pripravuje čo najhoršiu dráhu pre súpera pred ligovým stretnutím, rovnako kritizované je v Čechách Mšeno za nekvalitnú dráhu, pripravili organizátori v Miskolci poriadne rozbitú dráhu, s ktorou nemali problémy snáď len jazdci, ktorí skončili na stupňoch víťazov a domáci borci Tabaka a Magosi. Na záver pretekov sa to však usporiadateľom poriadne vypomstilo.

Z rozbitej dráhy, podľa slov Jakuba Zliechovca, viceprezidenta SMF pre plochú dráhu,  ktorý nbol na podujatí v Miskolci, neskrýval svoje obavy už pred pretekmi ani náš pretekár Fritz Wallner. Fritz začal preteky pádom po slabom štarte.

"V ďalších dvoch jazdách vybojoval po jednom bode," opísal situáciu v Miskolci Jakub Zliechovec. "V štvrtej jazde mal ešte stále šancu na postup. Nasvedčovali tomu vonkajšia dráha na štarte a hlavne slabší súperi. S dobrým nastavením motorky a po skvelom štarte sa usadil na druhom mieste a po výjazde z prvej zákruty sa dostal na vedúcu pozíciu. Avšak príliš rýchly nájazd na tvrdej a riadne deravej dráhe, spôsobil pád v druhej zákrute, kde v ten deň zaznamenali až deväť pádov. Fritz skončil v nafukovačkách. Na dráhu vyšla sanitka a lekár musel kriesiť Fritza z bezvedomia. Po chvíľke sa ale prebral a sám odišiel do depa," dokončil rozprávanie Jakub Zliechovec.

Fritz Wallner po tomto páde odstúpil z pretekov a klasifikovaný bol na 15. mieste.

Nie najpríjemnejšia dohra čakala usporiadateľov po pretekoch. Predseda Jury Armando Castagna im narobil poriadne vetry, keď Miskolcu pozastavil FIM licenciu nielen kvôli deravej a zle pripravenej dráhe, ale aj kvôli nafukovačkám, ktoré budú musieť kúpiť nové ak budú chcieť robiť preteky MS, či ME.

Armando Castagna, tak zobral vážne situáciu, ktorá vyvoláva toľko diskusií a na ktorú doplatil aj spomínaný Lee Richardson. Ostáva len na organizátoroch, ktorých sa to týka, či si to vezmú k srdcu a budú robiť bezpečné dráhy alebo budú riskovať zdravie, či životy pretekárov, ktorí ich dráhu nepoznajú, tak ako domáci jazdci.

Zdroj: www.speedwayclub.sk

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok