Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

SLOVENSKÍ JAZDCI ZASIAHNU CEZ VÍKEND DO BOJOV O ÚČASŤ V GRAND PRIX 2013

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

SLOVENSKÍ JAZDCI  ZASIAHNU CEZ VÍKEND DO BOJOV O ÚČASŤ V GRAND PRIX 2013

Snom každého plochodrážnika je dostať sa medzi svetovú elitu a bojovať o titul. V súčasnosti táto cesta vedie jedine cez seriál Grand Prix, do ktorého sa pretekári musia kvalifikovať cez husté sito kvalifikácie. Táto prebieha sezónu pred príslušným ročníkom Grand Prix, v ktorom sa potom úspešní kvalifikanti predstavia. Už  zajtra,  v sobotu 16.6.2012 budú bojovať aj slovenskí reprezentanti v úvodných kvalifikačných kolách o postup do kvalifikačného semifinále.

 

Slovenská motocyklová federácia dostala pre kvalifikáciu do Grand Prix 2013 pridelené z FIM dve miesta.  ŠK plochá dráha SMF na uvedenú úvodné podujatia kvalifikácie nominovala nášho najúspešnejšieho plochodrážneho jazdca Martina Vaculíka, ktorý bude štartovať v poľskom Tarnowe a Fritza Wallnera, rakúskeho jazdca vo farbách SMF, ktorý sa predstaví v maďarskom Miskolci.

Pri porovnávaní papierových predpokladov sa zdá byť kvalifikačné kolo v Miskolci o niečo menej kvalitatívne obsadené. Fritz však bude mať aj tak dosť silných súperov, z ktorých minimálne dvanásť má reálnu šancu vybojovať si jedno z deviatich postupových miest. Kvalitatívne vyrovnanejšie to už vyzerá v Tarnówe. Martin Vaculík bude síce môcť ťažiť z domácej dráhy, no proti nemu bude stáť pätnásť kvalitných jazdcov s vysokými šancami na postup. A to možno ešte spomenúť, že v prípade, že do bojov zasiahne aj dvojica náhradníkov, bývalý účastník GP Grzegorz Walasek, či majster sveta juniorov Maciej Janowski, nemusí z papierových predpokladov zostať kameň na kameni.

V týchto dňoch sme obdržali i radostnú správu ohľadne prvého štartu slovenského jazdca v rámci Grand Prix. Martin Vaculík sa v minulom roku kvalifikoval do tohtoročného seriálu GP ako prvý náhradník. Táto pozícia znamenala, že slovenský pretekár sa môže v prípade zranenia riadneho účastníka GP seriálu, predstaviť prvýkrát v histórii v najvýznamnejších pretekoch plochodrážneho sveta. A práve o  týždne sa tak stane!   Počas poslednej GP, ktorá sa odjazdila v dánskom Kopenhagene došlo k pádu, pri ktorom si Jaroslaw Hampel zlomil nohu. Znamená to, že vynechá minimálne najbližšiu GP a ako náhradník namiesto neho tak dostal šancu práve slovenský pretekár Martin Vaculík, ktorý sa postaví na štart podujatia Grand Prix v poľskom Gorzówe.


Galéria obrázkov

Martin Vaculík F.Wallner

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok