Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Dážď sa postavil proti súboju Chorvátska zo Slovenskom

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

V sobotu 9. júna cestovala slovenská výprava do chorvátskeho Gorčianu, aby tam bojovala o body do tabuľky Jadranskej ligy. Víťazstvo si však nikto nevybojoval, nakoľko proti obom súperom sa postavil dážď. Oba tímy sa tak museli rozísť domov.

 

Cestou do Chorvátska sprevádzalo slovenskú výpravu horúce slnečné počasie, ktoré sa však pomaly menilo s prichádzajúcimi mrakmi. Ešte po príchode do Goričanu, dve hodiny pred pretekmi, to vyzeralo na celkom príjemné počasie. Nakoniec však niečo vyše hodiny pred začiatkom súboja prišiel poriadne silný dážď, ktorý za dvadsať minút dokázal urobiť na dráhe škody, ktoré neboli usporiadatelia schopní podľa ich vyjadrenia napraviť.

Dážď ešte poriadne ani neskončil a na zasadaní jury pretekov oznámili usporiadatelia, že sa nebude jazdiť, nakoľko nie sú schopní dráhu dať do regulérneho stavu. Slovenská výprava navrhovala počkať dve hodiny, no ani to by podľa usporiadateľov nestačilo. Takisto bol zamietnutý návrh na preteky na druhý deň ráno. Chorváti to dôvodili skutočnosťou, že na druhý deň majú stretnutie proti Slovincom a dráha by to nezvládla. Hostia si preto vybrali niekoľko minút na rozmyslenie a na dráhu zhromaždili svojich jazdcov, tí zhodne skonštatovali, že dráha je síce rozmočená, no zjazdná a nemajú problém na nej jazdiť. Chorvátski usporiadatelia však aj napriek tomu odpovedali záporne s tým, že nebude určený ani náhradný termín, nakoľko nemajú v kalendári voľné miesto, keďže organizujú nielen Grand Prix ale aj GP Challenge - finále. V pôvodnom ústnom návrhu uviedli, že nakoľko nie sú schopní dať náhradný termín, sú ochotní akceptovať kontumačnú prehru, no neskôr padali návrhy na remízu. Slovenská strana s týmto nesúhlasí a ani nebude súhlasiť, nakoľko to bola jedine ona, ktorá navrhovala náhradné riešenia a organizátor nebol schopný nájsť náhradný termín. Slovenská strana preto bude trvať na kontumačnej prehre Chorvátska a zisku dvoch bodov za výhru pre Slovensko v prípade, že Chorváti nenájdu náhradný termín tohto stretnutia.

Zdroj: www.speedwayclub.sk

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok