Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Medzinárodné preteky veteránov na plochej dráhe v Žarnovici

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Medzinárodné preteky veteránov na plochej dráhe v Žarnovici

Už len pár dní nás delí od druhého podujatia na žarnovickej plochej dráhe v tejto sezóne. Speedway Club Žarnovica si totiž stanovil cieľ pre tento rok, organizovať každý mesiac od mája do októbra aspoň jedno podujatie na plochej dráhe. Nedeľa 3.júna bude teda patriť veteránom.

 

Preteky veteránov sa na žarnovickej dráhe uskutočnia po sedemročnej prestávke. V nedeľu 3. júna sa na štart postaví šestnástka bývalých jazdcov  z Rakúska, Maďarska, Talianska, Českej republiky a Slovenska, aby v dvadsiatich jazdách základnej časti a v dvoch finálových jazdách, ukázali, že jazdu v protismere hodinových ručičiek nielen hravo zvládajú, ale vedia aj medzi sebou zabojovať.

Lákadlom je štart už 62-ročného domáceho veterána Jána Daniela, ktorý patril v sedemdesiatych rokoch medzi slovenskú plochodrážnu špičku. Rovnako sa mu darilo v na obdobných podujatiach veteránov v minulosti , keď dvakrát  v Žarnovici zvíťazil. Po 20-tich rokoch sa na dráhu opäť chystá Ján Mesiarik, ktorého z pozície talentovaného juniora jazdiaceho vo farbách československého ligového suveréna RH Praha, zastavilo v sľubnej kariére ťažké zranenie.  Samozrejme na dráhe nebudú chýbať ani veteráni zo Zohora, bratia Višváderovci,  ktorí každoročne reprezentujú  Slovensko v tejto kategórii aj v zahraničí. Favoritov pretekov treba hľadať aj medzi zahraničnými jazdcami. Predstaví sa tu nielen dvojnásobný majster Rakúska Walter Nebel, ale aj zatiaľ posledný víťaz žarnovických pretekov veteránov z roku 2005, Maďar László Meszáros. Silné zastúpenie tu budú mať aj Taliani, či Česká republika.
Po dvadsiatich jazdách základného rozpisu budú vyvrcholením dve finálové jazdy pre najlepších jednotlivcov dvoch kategórií podľa veku. Preteky sa začnú slávnostným nástupom jazdcov o 12.30 hod., pričom dopoludnia je na programe tréning o 11.30 hod.

Sprievodným podujatím pretekov bude aj výstava historických motocyklov a automobilov, ktorá bude prebiehať pred a počas pretekov na štadióne.

Návštevníci podujatia, ktorí  prídu na motocyklovom, či automobilovom veteránovi majú vstup na podujatie zdarma.

Usporiadateľský  Speedway Club Žarnovica sa už teraz teší na Vašu návštevu.

Autor: Martin Búri

plagat_veterani-1.jpg


Galéria obrázkov

Ján Daniel

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok